•   .jpg
 •  .jpg
 • 1.jpg
 •  1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • dentistslider2.jpg

بهترین خمیردندان برای من کدام است؟

بسته به شرایط دهان و دندان شما میتوان خمیردندان مناسب را معرفی کرد.انواع کاربرد خمیردندان ها در زیر امده است.روی هریک میتوانید کلیک کنید تا لیست آن نوع از خمیردندان ها را ملاحظه نمایید و در صورت تمایل به صورت آنلاین از سایت بهداشت دهان و دندان میناتیس خریداری نمایید:

- خمیردندان برای بین دندانها
- خمیردندان های روزانه 
 -- طعم تند
 -- طعم متوسط
 -- طعم ضعیف
- خمیردندان های ضدجرم
- خمیردندان های ضد حساسیت
- خمیردندانهای ضدالتهاب لثه
- خمیردندانهای سفیدکننده
- خمیردندانهای ایمپلنت

1-خمیر دندان روزانه:

معمولا به شکل تجاری کامل (complete) و یا با اعدادی که نمایانگر تعداد و کار کردهای خمیر دندان است(مانند12,8,7) معرفی می شود و اثر ضد پوسیدگی و ضد جرم استاندارد داشته، حاوی مقادیری در حدود 1500 ppm فلوراید است ، طعمهای نرمال، نعنایی و تند دارد.

2- خمیر دندانهای ضد جرم:

نسبت به خمیر دندان های روزانه حاوی مواد ساینده و پاک کننده ی بیشتری هستند و به عنوان خمیر دندان" سیگاری ها " معرفی می شوند.استفاده ی زیاد از این نوع ، باعث سایش و حساسیت دندانها می شود.

3-خمیر دندانهای ضد حساسیت:

علاوه بر مواداستانداردخمیر دندان، حاوی مقادیری از مواد ضد حساسیت دندان، نیترات پتاسیم است که با رسوب کردن روی عاج دندان در نواحی حساس، در طی چند هفته حساسیت دندان را کاهش می دهد.

4-خمیر دندانهای محافظ لثه :

این خمیر دندانها حاوی موادی ضد باکتریهای بیماریزای لثه وضد پلاک میکروبی مانند ترکیبات روی هستند که می تواند به مرور زمان التهاب و آلودگی لثه بکاهد. البته حتما باید درمانهای دندانپزشکی برای  سلامت لثه هامانند جرمگیری و برساژ انجام شده باشد وگرنه خمیر دندان یا دهان شویه به تنهایی اثر ندارد.

5-خمیر دندانهای سفید کننده:

این خمیر دندانها دارای مواد پاک کننده ساینده وسفید کننده (یون اکسژن فعال با درصد پایین) هستند و می توانند رنگها و رسوبات سطحی دندان را پاک کنند و رنگ دندان را روشن تر نمایند لازم به ذکر است که سفید شدن واقعی رنگ دندان فقط با انجام درمان "بلیچینگ" مراکز دندانپزشکی عملی می باشد .این خمیر دندانها تاثیری بر رنگ داخلی دندان ندارند. همچنین استفاده زیاد در این نوع خمیر دندانها می تواند باعث حساس شدن دندانها شود.

6-خمیر دندانهای کودکان:

این خمیر دندانها حاوی مقدار فلوراید کمتری نسبت به خمیردندان بزرگسالان هستند(500ppm در مقابل1500ppm بزرگسالان)تا اگر ناخواسته کودک خمیر دندان خود را خورد ،اثر نامطلوب "فلوروزیس" که باعث تغییررنگ قهوه ای در دندانهای در دندانهای در حال شکل گیری در داخل لثه می شود، بروز نکند. همچنین طعم این خمیر دندانها طوری است که بچه ها دوست دارند آن را تجربه کنند . نوع ژله ای یا خمیری آنها در دسترس است وتفاوتی باهم ندارند.