•   .jpg
 •  .jpg
 • 1.jpg
 •  1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • dentistslider2.jpg

بهترین دهانشویه برای من کدام است؟

بسته به شرایط دهان و دندان شما میتوان دهانشویه مناسب را معرفی کرد.انواع کاربرد دهانشویه ها در زیر امده است.پس از انتخاب بهترین نوع دهانشویه مناسب برای خودتان ، می توانید با ورود به صفحه انواع دهانشویه در سایت بهداشت دهان و دندان میناتیس به صورت آنلاین خریداری نمایید:

دهانشویه پاک کننده روزانه :

این دهانشویه ها اثر جلوگیری کننده از پوسیدگی و تشکیل جرم و رنگ روی دندانها را دارند و حوی ترکیبات فوراید هستند.به عنوان پاک کننده دهان در مواقعی از روز که مسواک نمیزنید باید از دهانشویه های روزانه به مدت 30 ثانیه و حجم 10 -5 سی سی تا 2 بار در روز استفاده کرد.بهتر است بدون الکل باشد زیرا الکل در مجاورت های طولانی و به مرور زمان علاوه بر افزایش خطر ابتلا به سرطان دهان ف باعث ایجادخوردگی و زبری در ترمیمهای کامپوزیت (همرنگ) دندانها می گردد.

دهانشویه ضد جرم:

برای کسانی که بیشتر نگران رنگ  و جرم گرفتن دندانهایشان هستند استفاده از این نوع دهانشویه ها طبق دستور معمول (روزی 2 بار به مدت 30 ثانیه)توصیه می شود.معمولا این نوع حاوی ترکیبات فلوراید نیست.مانند دهانشویه لیسترین ضد جرم.

دهانشویه آنتی باکتریال(ضدعفونی کننده):

استفاده از این نوع دهانشویه فقط برای مدت محدود 2 تا 4 هفته و معمولا پس از جراحی های دهان یا مواقع عفونت شدید لثه تجویز می گردد.نوع کلرهگزیدین ساده آن به مرور رنگ قهوه ای روی تمام دندانها ایجاد میکند که البته با انجام برساژ قابل تمیز شدن است.

دهانشویه پس از جراحی:

معمولا از همان انواع آنتب باکتریال که در بالا آمد استفاده می شود.مانند کلرهگزیدین یا لیسترین.

دهانشویه ضد حساسیت:

این دهانشویه ها حاوی موادی مانند نیترات پتاسیم و ترکیبات فلوراید هستند که اثر مسدود کننده منافذ باز عاج دندان را دارد.استفاده از آنها 3 بار در روز و هردفعه 30-60 ثانیه توصیه می شود.اثر بهتر آنها در کنار خمیردندانهای ضد حساسیت دیه می شود.مانند دهانشویه sensi kin و G.U.M sensivital

دهانشویه ضد بوی بد دهان:

یرای ازبین بردن بوی بد دهان که ناشی از مواد غذایی،بیماری و . . . است کاربرد خوب و موثری دارد.2-3 بار در روز و هر بار 30-60 ثانیه در دهان و گلو دهانشویه می شود.مانند دهانشویه هالیتا وی-وان (Vi-One Halita)

دهانشویه ارتودنسی:

در طی درمان ارتودنسی روزی ۳-۲ بار خصوصا بعد از وعده های غذایی از این نوع دهانشویه ها که ترکیبات ضد پوسیدگی مانند فلوراید و مواد ضد چسبندگی پلاک میکروبی به دندانها و براکت های ارتودنسی را دارند باید استفاده شود.مانند دهانشویه ارتوکین (Ortho Kin)

 

دهانشویه ضد خونریزی و التهاب لثه:

این نوع از دهانشویه ها شبیه انواع ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال عمل می کنند و باکتری های فعال درالتهابات و عفونت لثه را از بین برده، باعث کاهش اتهاب و خونریزی لثه می شوند.مانند دهانشویه کین ژینژیوال(Kin Gingival)

 

دهانشویه کودکان:

دهانشویه های کودکان ضمن دارا بودن خاصیت ضد پوسیدگی و پاک کننده سطوح دندان،از رنگ و طعم مطبوع و جذابی برای بچه ها برخوردار هستند.البته باید بالای سن ۵ سال که کودک توانایی خارج کردن دهانشویه از دهان را دارد استفاده شود تا از خوردن و قورت دادن آن جلوگیری خودداری شود.مانند دهانشویه کودک فرامن یا جی یو ام( junior Foramen-G.U.M. junior)

 

برای بررسی و خرید دهانشویه  به صفحه دهانشویه مناسب کودک و بزرگسال سایت بهداشت دهان و دندان میناتیس مراجعه نمایید.