Uncategorized

واترفلاسر waterflosser

اگر با وجود استفاده از مسواک و نخ دندان بازهم احساس میکنید موادغذایی کاملا از بین دندانها خارج نمیشود دستگاهی به نام واترفلاسر به شما معرفی میکنیم که چندین برابر باعث تمیزی و از بین رفتن پلاک های دندانی می شود…

معرفی واترفلاسر:

دهان انسان به عنوان دروازه ی ورود مواد غذایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .به طبع آلوده بودن محیط دهان می تواند زمینه ساز بسیاری از بیماری ها باشد .بعلاوه عفونت های دهان و دندان برای افراد مستعد بیماری های قلبی، دیابت و بیماران نقص سیستم ایمنی خطربزرگی محسوب می شود، در نتیجه با رعایت بهداشت دهان و دندان می توان علاوه بر بهبودسطح سلامت خودو کاهش هزینه های درمانی از لبخندی زیبا هم بهره جست .

پایه و اساس رعایت بهداشت دهان و دندان مسواک زدن منظم روزانه می باشد . اما می دانیم حتی افرادی که بصورت منظم از مسواک استفاده می کنند، باز هم دچار عفونت های دهان و دندان می شوند.

یکی از مهمترین علل این مسئله این است که مسواک قادر به تمیز کردن فاصله میان دندانها بطور کامل نمی باشد و مواد غذایی تجمع یافته باعث تشکیل پلاک ، التهاب لثه ، عفونت و بوی بد دهان می گردد .

طبق تحقیقات انجام شده استفاده روزانه از نخ دندان های سنتی دشوار ، زمانبر و ناکارامد توصیف شده است.

بدین منظور دندانپزشکان توصیه به اسفاده روزانه از دستگاه waterpik waterflosser  می نمایند..

به گونه که محصولات waterpik  مورد تایید و تجویز 90% دندانپزشکان ایالت متحده آمریکا قرار گفته است..

Water flosser

دستگاهی است ایده آل برای کمک به بهداشت دهان و دندان که از نیم قرن پیش مورد تایید 90 درصد دندانپزشکان گرفته است. Waterpikقادر به تمیز کردن بین دندانها با فشار آب بصورت ضربه ای به جای نخ دندان می باشد. ضربه آب پرتاب شده به شکل مستطیلی و متناوب باعث جداشدن  پلاک و مواد غذایی از بین دندانها وزیر لثه تا 97% می شود.

در گذشته عقیده بر این بود که هر فرد برای تمیز نگه داشتن دندان ها وزیر لثه ملزم به استفاده از مسواک در کنار نخ دندان میباشد.طبق بررسی های انجام شده نخ دندانهای سنتی نمیتواند مواد غذایی را بطور کامل از میان دندانها بیرون بکشدو بعلاوه مقداری از آنها را بصورت پلاک میکروبی ونهایتا تشکیل جرم به زیر لثه می برد.اما امروزه باتحقیقات انجام شده مشخص شده است که waterpik با ضربه های فشار آب قابل تنظیم  تا 1200 بار ضربه در دقیقه ، علاوه بر بیرون آوردن مواد غذایی و جلوگیری از تشکیل جرم و برداشتن پلاک تا 97 درصد بعنوان نوعی ماساژ برای لثه باعث بهبود سلامت این بافت ها می شود.waterpik  با داشتن انواع سری های مخصوص با فراهم کردن بهداشت کامل دهان برای بیماران و افراد سالم از انواع بیماریای دهان و دندان جلوگیری می کند.

Water pik Water flosse  با داشتن انواع سری های مخصوص به افراد زیر توصیه می شود :

–         افراد سالم برای داشتن لثه و دندان های سالم

–          بیماران مستعد بیماریهای لثه

–         بیماران ارتودنسی

–         بیماران دارای پاکت دندانی

–         بیماران تحت درمان دندانپزشکی ( روکش ، پوسیدگی و …)

–         بیماران قلبی و دیابتی

–         سیگاری ها

–         مادران باردار

–         افرادی که از بوی بد دهان رنج  می برند .

فیلم آموزش استفاده از واتر فلاسر

التهاب لثهGingivitis

عامل اصلی التهاب لثه پلاک دندانی است که به مرور زمان بین دندان ها و اطراف لثه تجمع پیدا می کند.باکتریهای موجود در پلاک موجب تحریک و التهاب لثه می شودو در نهایت موجب عفونت و بوی بد دهان می گردد.از عوامل مستعد کننده آن می توان به سیگار کشیدن و دیابت اشاره کرد.

Waterflosser Waterpik

با استفاده از ترکیب موثر ضربه و فشار آب می تواند به سرعت و به گونه ای موثر التهاب لثه را درمان کند.جایی که مسواک و نخ دندان به آن دسترسی ندارند.

تحقیقات بالینی نشان داده کهWaterpik Waterflosser  سه برابر موثرتر از نخ دندان و پنج برابر موثرتر از مسواک زدن معمولی در تمیز کردن بین دندان ها و زیر لثه می باشد.

علائم التهاب لثه

التهاب لثه خود را به شکل لثه های قرمز ، اسفنجی ، براق  و متورم نشان می دهد . بصورتیکه به راحتی هنگام مسواک زدن خونریزی می کند.

باقی ماندن مواد غذایی در لثه  قرمزی و التهاب لثه بوی بد دهان وخونریزی ایجادعفونت تحلیل استخوان پاکت

ایمپلت دندانی وWaterflosser Waterpik

ایمپلنت دندانی از مواد مصنوعی ساخته می شوند بنابراین مانند دندان طبیعی دچار پوسیدگی نمی شوند.با این وجود ایمپلنت ها در بستری از بافت سخت و لثه جای می گیرد.

سلامت لثه برای نگهداری دراز مدت ایمپلنت امری مهم است بطوریکه کنترل منظم سلامت لثه و ایمپلنت توسط پزشک ضررورت دارد. پلاک ها و باکتری های تجمع یافته اطراف ایمپلنت باعث التهاب و د رنهایت موجب پری ایمپلنتایتیس می گردد.

درمان و گذاشتن ایمپلنت دندانی عموما با هزینه های مالی سنگین همراه است با این حال در صورت عدم رعایت بهداشت لثه باعث شکست درمان و پس زده شدن ایمپلنت می شود. این موضوع باعث تجدید هزینه های اضافی درمان خواهد شد.

Waterflosser Waterpik با داشتن سری های مخصوص ایمپلنت به صورتی کارآمد با تمیز کردن بستر ایمپلنت از ا لتهاب لثه جلوگیری کرده و عمر ایمپلنت ها را بیمه می کند.

بیماران ارتودنسی و Waterflosser Waterpik

براکت های ارتودنسی محلی شایع برای تجمع مواد غذایی می باشد ، این موضوع می تواند منجر به پوسیدگی دندان تحت درمان ارتودنسی شود. مسواک زدن معمولی و نخ دندان عموما نمیتواند فضاهای بین براکت ها را بطور کامل تمیز کند.

Waterflosser Waterpik با داشتن سری های مخصوص ارتودنسی پلاک و مواد غذایی را ازبین براکت ها و سیم ها جداکرده و شرایطی مطلوب برای بیماران ارتودنسی فراهم می کند.

بیماران دارای پاکت وwaterpik waterflosser

به فضای غیر طبیعی بین ریشه دندانی و بافت نگهدارنده اطراف پاکت می گویند . این حالت عموما در بیماریهای لثه دیده می شود. پلاک ها میتوانند در این فضا تجمع یابند .سر ی مخصوص  پاکت Waterpik   با داشتن نوکی نرم و قابل انعطاف می تواند تا 2 میلی متر و ارد فضای پاکت شود و پلاک ها را خارج نماید.

افراد سالم و کودکان و waterpik waterflosser

با وجود اینکه استفاده از نخ دندان یکی از ضروریات بهداشت دهان می باشد اما بدلیل وقت گیر بودن و دشواری در استفاده نسبت به آن سهل انگاری می شود .این مسئله افراد را مستعد به ابتلا به انواع بیماریهای دندان و لثه می کند.

Waterpik با سری های مخصوص با ترکیب موثر ضربه و فشار بین دندانها و زیر لثه را تمیز می نماید و از انواع بیماری های دندان و لثه پیشگیری می کند.مخصوصا افرادی که دارای روکش های دندانی هستند و از بوی بد دهان رنج می برند می توانند با Waterpik از این مشکل رهایی یابند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.