Uncategorized

9 غذایی که به دندانهایتان آسیب میزند

آنچه می خورید اهمیت دارد.

در حالی که این آب نبات های سخت بی ضرر به نظر میرسند، خوردن بیش از حد و قرار گرفتن در معرض مداوم به قند می تواند برای دندان های شما مضر باشد. آب نبات های سخت همچنین دندان های شما را در معرض خطر قرار میدهند زیرا علاوه بر اینکه پر از قند هستند، آنها همچنین می توانند یک اورژانس دندانپزشکی راه بیاندازند مانند یک دندان شکسته .

 آدامس بدون قند بجوید که حامل ADA مهر و موم شده است.
یخ برای سرد کردن (خنک کردن) است نه برای جویدن

شما از اینکه بسیاری از مردم فکر میکنند یخ برای دندان هایشان خوب است شگفت زده خواهید شد. یخ از آب ساخته شده. بعد از همه این ها، فاقد هر گونه شکر یا مواد افزودنی دیگر است.اما جویدن مواد سخت میتواند دندان های آسیب پذیر شما رو به اورژانس دندانپزشکی ببرد و سبب آسیب مینای دندان شود.
توصیه: ( مشاوره ) عادتتان رو بشکنید ( کنار بگذارید) و از آب به شکل مایع آن لذت ببرید.
مراقب میزان مصرف مرکبات خود باشید

حقیقت این است که قرار گرفتن در معرض مکرر غذاهای اسیدی می تواند باعث فرسایش مینای دندان و سبب مستعد شدن دندان به ابتلا به فروپاشی در طول زمان قرار میگیرد ( سبب میشود دندان بیشتر مستعد ابتلا به فروپاشی در طول زمان قرار گیرد).
بنابراین حتی اگر یک فشار لیمو و یا آهک می تواند یک لیوان ساده از آب را به یک نوشیدنی سرگرم کننده تبدیل کند، این همیشه بهترین انتخاب برای دهان شما نیست. میوه ها و آب میوه های اسیدی همچنین می توانند زخم های دهان شما را تحریک کنند.اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی آب ساده مینوشید

 همه قهوه ها برای شما خوب نیستند

در شکل طبیعی خود قهوه و چای می توانند گزینه های آشامیدنی سالم باشند.متاسفانه بسیاری از مردم نمی توانند در برابر اضافه کردن شکر مقاومت کنند. قهوه ی كافئين دار و چای نیز می تواند دهان شما را خشک کند. نوشیدن مکرر قهوه و چای نیز ممکن است دندان های شما را لکه دار کند.اگر شما هم چای و قهوه مصرف میکنید اطمینان حاصل کنید مقدار زیادی آب مینویشید و سعی کنید مقدار افزودنی را به حداقل برسانید.

 غذاهای چسبناک بدترین کابوس شبانه برای دهان شما هستند

هنگامی که زمان انتخاب میان وعده های سالم می رسد ، بسیاری از مردم میوه خشک را در بالای لیست قرار میدهند. اما بسیاری از میوه های خشک چسبناک هستند. غذاهای چسبناک می توانند به دندان های شما آسیب بزنند زیرا تمایل آنها به ماندن بر روی دندان ها طولانی تر از انواع دیگر مواد غذایی است. اگر شما خودتان را جز کسانی میابید که اغلب میوه های خشک یا میکس دنباله دار ( ادامه دار) میخوردید،به شستشو با آب و بعد از آن مسواک زدن و نخ دندان با دقت اطمینان حاصل کنید.

مراقب چیزهایی که به بحران میروند باشید (شما را به بحران می برند)

چه کسی بحران خوب رضایت بخش چیپس سیب زمینی را دوست ندارد؟ متاسفانه چیپس سیب زمینی که تمایل به دام افتادن در دندان های شما را دارد با نشاسته پر شده است . اگر شما افراط در تنقلاتی مانند اینها را انتخاب میکنید، هنگامی که آن روز نخ دندان استفاده میکنید، مراقبت های اضافه کنید که تمام ذرات غذایی که می تواند به تشکیل پلاک منجر شود، حذف شوند

 جایگزین کردن آب با نوشابه

هنگامی که شما به مدت طولانی غذاهای شیرین میخورید و یا مقدار کمی نوشیدنی های شیرین مینوشید، باکتری های پلاک از قند آن برای تولید اسید برای حمله به مینای دندان شما، که سخت ترین سطح دندان شماست استفاده می کنند.اکثر نوشیدنی های گازدار ( غیر الکلی )، از جمله نوشیدنی های رژیمی، پوسیدگی زا هستند و در نتیجه برای دندان های شما مضر میباشند.نوشیدنی های کافئین دار مانند کوکاکولا نیز دهان شما را خشک میکنند .اگر شما نوشیدنی ( غیر الکلی) مصرف میکنید، سعی کنید در کنار آن یک فنجان آب بنوشید.

مصرف الکل را کاهش دهید
الکل سبب کم آبی بدن و خشکی دهان میشود. افرادی که بیش از حد الکل مینوشند ممکن است متوجه شوند مقدار بزاق دهان آنها در طول زمان کاهش یافته ، که سبب پوسیدگی دندان و سایرعفونت های دهان و دندان مانند بیماری لثه میشود. مصرف زیاد الکل همچنین پرکردگی های کامپوزیتی دندان را به مرور در خود حل میکند و از همه مهمتر خطر ابتلا به سرطان دهان را افزایش می دهد.

مراقب نوشیدنی های ورزشی باشید

آنها سالم به نظر میرسند، اما قند ، ماده اصلی بسیاری از نوشیدنی های ورزشی وانرژی زا است. آکادمی اطفال آمریکا می گوید نوشیدنی های ورزشی برای ورزشکاران جوان درگیر فعالیت های شدید بدنی ، در طولانی مدت، مفید است اما دراکثر موارد غیر ضروریست. قبل از اینکه جرعه بعدی را بنوشید، برچسب نوشیدنی را بررسی کنید تا مطمئن شوید نوشیدنی انتخابی شما کم شکر است یا به جای آن آب بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *