بیماری های زبان

زبان جغرافیایی

زبان جغرافیایی یا گلوسیت خوش خیم مهاجر یا لکه های سرگردان زبان

پرزهای زبان در تمام سطح زبان وجود دارند. هنگامی که تعدادی از پرزهای زبان را از بین بروند، شکل زبان نیز تغییرمی کند و باعث می شود مناطقی از زبان بدون پرز و صاف باشند.به این مناطق، مناطق آتروفیک اطلاق می شود. زبان جغرافیایی یک حالت خوش خیم شایع است که به صورت ابتدایی سطح پشتی زبان را در گیر میکند.در این حالت ضایعات متعدد چین دار و جا به جا شونده ای با مراکز آتروفیک و فرورفته (به علت از بین رفتن پرزها) و حاشیه های سفید برجسته در زبان وجود دارد. ضایعات جای ثابتی نداشته و در گذر زمان به تدریج شکل و محل آنها تغییر می یابد و حتی در برخی مواقع کاملا برطرف می شوند.

علت این بیماری مشخص نیست. اما از علل آن می تواند:

کمبود ویتامین B- مصرف غذاهای داغ و یا تند – نوشیدن الکل –ژنتیک(احتمال ابتلای بچه در صورت مبتلا بودن یکی از والدین)  -استرس و اضطراب بیش از حد –  حساسیت-  بیماری پوستی مزمن(پسوریازیس) – تغییرات هورمونیو مصرف لیتیوم کربنات باشد.این حالت در بزرگسالان و میانسالان و زنان شایع تر است.همچنین درافراد مبتلا به اگزما و یا آسم،دیابت جوانان، آنمی پرنیسیوز،کمبود اسید فولیک و افراد باردار شیوع بیشتری دارد.

هیچ درمانی برای این مشکل وجود ندارد. در برخی موارد که درد و سوزش زیاد است، پزشک و یا دندانپزشک داروهایی را برای برطرف کردن ناراحتی شما تجویز می کنند؛ این داروها شامل موارد زیر می باشند:

– ژل آنتی هیستامین و دهان شویه حاوی استروئید

– داروهای مسکن

– ضدالتهاب ها

– دهان شویه های بی حس کننده

– مکمل عنصر روی

ژل‌هاي استروييدي موضعي (مانند خمير دندان تريا مسينولون) ودهان‌شويه‌هاي آنتي‌هيستاميني (بهعنوان مثال الگزير ديفن‌هيدرامين 5/12 ميلي‌گرم در 5 سي‌سي که به نسبت 1 به 4 با آب رقيق شده باشد) مي‌توانند حساسيت زبان را کاهش دهند.

افراد دارای زبان جغرافیایی بهتر است از خوردن گوجه فرنگی، بادمجان، گردو، پنیرهای سفت، نعناع،آبنبات، مرکبات غذاهای غنی از شکر،چای و قهوه خودداری کنند.

چند توصیه:

– سالاد و میوه های تازه از آنجا که منبع غنی از فیبر هستند، در درمان این نوع بیماری زبان دارای اهمیت می باشند.

– زیاد آب نوشیدن

– جویدن برگ نعنای تازه نیز ممکن است مدت و شدت این بیماری را کم کند.

– کمی آب را به جوش شیرین بیافزایید تا خمیری شکل شود و با آن، دهان و زبانتان را بشویید.

– یک قاشق غذاخوری نمک را در نصف لیوان آب گرم حل کنید و 6 بار در روز از این دهانشویه استفاده کنید. تا مدت 30 دقیقه از خوردن و یا نوشیدن اجتناب کنید.

– دم کرده دارچین را در یخچال قرار دهید. یک فنجان از این دم کرده‌ی خنک شده را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و در روز چندین بار آن را بنوشید. عسل تسکین دهنده است و دارچین اندازهو تعداد تکه های قرمز زبان را کم می کند.

– یک تکه یخ نیز میتواند سوزش زبان را به طور موقت کم کند.

توجه:

برای بهداشت زبانهایی که دچار این بیماری هستند از دهانشویه Halita vi-one و مسواک های زبان شوی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.